2018
Wprowadzamy na rynek nowe rozwiązanie PocketECG CRS. Jest to przełomowy system do telerehabilitacji kardiologicznej, do stosowania zarówno w placówce medycznej, jak i w domu pacjenta. Jego unikalność polega na tym, że przesyła pełny zapis EKG i tętna pacjenta w czasie rzeczywistym i podczas całej sesji rehabilitacyjnej. Na platformie online lekarz śledzi na bieżąco przebieg i postępy w rehabilitacji, a także czuwa nad bezpieczeństwem pacjenta.
2017
Rozpoczynamy prace nad ECG TechBot – dedykowanym oprogramowaniem do automatycznej interpretacji sygnału EKG w oparciu o metody deep learning. Działanie systemu oparte będzie na zaawansowanych technologicznie algorytmach wykorzystujących głębokie sieci neuronowe. Dzięki temu, jako pierwszy na świecie, system będzie w stanie w czasie rzeczywistym dostarczyć niewymagające weryfikacji specjalisty wyniki analizy oraz interpretację zapisu EKG.
2016
Medicalgorithmics przejmuje swojego strategicznego partnera na rynku amerykańskim, Medi-Lynx Cardiac Monitoring, LLC. Po podpisaniu 30 marca 2016 roku umowy nabycia pakietu kontrolnego, staliśmy się właścicielem 75% udziałów w kapitale spółki Medi-Lynx. Od tego dnia jej wyniki są konsolidowane w ramach Grupy Medicalgorithmics. Medi-Lynx ma siedzibę w Plano, w stanie Texas, zarządza czterema centrami monitoringu arytmii i obsługuje klientów w prawie wszystkich stanach.
2014
Medicalgorithmics rozwija się bardzo dynamicznie – rośnie sprzedaż, zyski, aktywa, liczba pracowników. Teraz możliwe staje się przeniesienie notowań akcji spółki z NewConnect na rynek główny Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, który jest bardziej prestiżowy. Rynek GPW jest przeznaczony dla większych podmiotów gospodarczych, z bardziej restrykcyjnymi wymogami raportowania. Dzięki temu rośnie wiarygodność spółki w oczach potencjalnych inwestorów giełdowych oraz zwiększa się płynność obrotu akcjami.
2013
Wprowadzamy na rynek kolejną generację systemu do detekcji arytmii PocketECG. Od teraz jedno urządzenie łączy w sobie funkcjonalność rejestratora i przekaźnika sygnału. Dzięki temu stało się łatwiejsze w obsłudze i został wyeliminowany problem z technologią Bluetooth (energochłonność, rozłączanie). Najnowszy system został zaprezentowany podczas corocznej największej na świecie naukowej konferencji w dziedzinie kardiologii, która odbywa się w Stanach Zjednoczonych.
2012
Medicalgorithmics rozwija się bardzo dynamicznie i potrzebuje zastrzyku gotówki na intensywne badania i wejście na nowe rynki. Dzięki świetnym wynikom sprzedaży, dobremu biznesplanowi oraz kompetentnemu zarządowi spółka z łatwością pozyskuje środki na inwestycje. W 2012 roku następuje emisja nowych akcji serii D, podczas której spółka pozyskała od inwestorów giełdowych kapitał w wysokości 55,776 mln PLN. W akcjonariacie pojawiają się renomowane instytucje finansowe z Polski i zagranicy.
2011
Rosnąca sprzedaż i dobre perspektywy na przyszłość skłoniły Zarząd do wejścia na NewConnect. Jest to rynek finansujący rozwój małych i średnich przedsiębiorstw o wysokim potencjale wzrostu. Akcje Medicalgorithmics zadebiutowały na rynku NewConnect w listopadzie 2011 roku z ceną 20 złotych. Rok później za jedna akcja spółki kosztowała już 70 złotych, a w 2013 roku przekracza 100 złotych za walor.
2010
W tym roku po raz pierwszy sprzedaż za oceanem przekroczyła wartość sprzedaży na rynku rodzimym. Na usługi świadczone z wykorzystaniem systemu PocketECG pojawiło się tak ogromne zapotrzebowanie, że trzeba było w trybie pilnym rozbudować zakład produkcyjny. W tym czasie flagowym produktem było urządzenie drugiej generacji: dwuczęściowe, składające się z niewielkiego rejestratora z elektrodami oraz smartfona z dedykowanym oprogramowaniem.
2009
W maju 2009, po wielomiesięcznych skomplikowanych procedurach, system PocketECG zostaje zatwierdzony i dopuszczony do sprzedaży na terenie Stanów Zjednoczonych przez Amerykańską Agencję Żywności i Leków, czyli FDA (Food and Drug Administration). Otwiera nam to drzwi do ogromnego rynku zbytu, gdzie długoterminowy monitoring serca jest refundowany przez ubezpieczycieli.
2006
Medicalgorithmics zatrudnia tylko kilka osób intensywnie pracujących nad algorytmem, który pozwoli na stworzenie zdalnego systemu do długoterminowego monitoringu pracy serca z automatyczną detekcją arytmii i opisem EKG. Potrzebne są środki finansowe od inwestorów, którzy są w stanie podjąć wysokie ryzyko, inwestując w spółkę na tak wczesnym etapie rozwoju. Medicalgorithmics udaje się pozyskać około 2 miliony złotych, między innymi od New Europe Venture, LLC – funduszu z USA.
2005
Spółka Medicalgorithmics została założona w czerwcu 2005 roku przez dwóch naukowców-przedsiębiorców: dra Marka Dziubińskiego i dra Marcina Szumowskiego. Firma powstała w celu komercjalizacji unikalnych rozwiązań algorytmicznych w analizie sygnału EKG. W początkowym okresie istnienia spółki jej głównym obszarem działalności były badania naukowe i prace rozwojowe nad prototypem urządzenia PocketECG.