PocketECG
czyli Kieszonkowe EKG, to urządzenie, które w czasie rzeczywistym transmituje sygnał EKG, z dokładnością do jednego uderzenia serca, umożliwiającą generowanie pełnych raportów holterowskich.
W systemie PocketECG każde uderzenie serca jest automatycznie rozpoznane, sklasyfikowane i opisane na podstawie przeprowadzonej przez algorytmy, a następnie potwierdzonej przez technika EKG szczegółowej analizy zapisu pracy serca.
System automatycznie rejestruje całą pracę serca i nie wymaga od pacjenta zapisywania niepokojących symptomów lub ręcznego uruchamiania transmisji w momencie ich odczuwania. Ekran dotykowy daje możliwość zgłoszenia odczuwanych symptomów, na przykład: duszności, palpitacje, zawroty głowy, kołatanie serca, omdlenie i wiele innych. Zdarzenia te zapisują się razem z sygnałem EKG i umożliwiają lekarzowi skorelowanie objawów odczuwanych przez pacjenta z występującymi zaburzeniami rytmu serca.
System dostosowany jest do badań wielodobowych. Im dłuższe monitorowanie serca, tym większa jest szansa na wykrycie groźnych arytmii dla życia, a co za tym idzie – następnie większa skuteczność leczenia.
Osoby z nadciśnieniem tętniczym, osoby odczuwające nierówną pracę serca, kołatania czy bóle w klatce piersiowej, mające duszności, omdlenia, przerwy w biciu serca itp., oraz przed zabiegiem ablacji i po. Również pacjenci, którzy od dłuższego czasu bezskutecznie się diagnozują i u których zawiodła tradycyjna metoda jednodobowej diagnostyki holterowskiej.
PocketECG pozwala zredukować ryzyko wystąpienia udaru mózgu, będącego jednym z najczęstszych powikłań migotania przedsionków (często przebiegającego napadowo i bezobjawowo). Długoterminowy monitoring serca (10 – 25 dni) znacząco zwiększa skuteczność wykrycia rzadko występujących, napadowych arytmii.
Możliwość wielodniowego monitorowania
Holterowski raport diagnostyczny
Wykrywanie bezobjawowych i napadowych zaburzeń rytmu serca, w tym migotania przedsionków
Elastyczność długości trwania badania i bieżąca kontrola jakości sygnału EKG
Zmniejszenie kosztów diagnostyki i mniejsze zaangażowanie personelu placówki
Skrócenie kolejek i więcej zdiagnozowanych pacjentów